UA   |   RU   

Замовити безкоштовно зразки

Матеріал для перетягування сидінь

автомобільні сидіння
  • шкіра натуральна
  • шкірзам
  • автотканини
  • алькантара

Ніщо так не підкреслює стан автівки, як зовнішній вигляд її салону. А перше, на що ми звертаємо увагу, відчинивши дверцята машини – це сидіння.

Крісла в автівці - це найвразливіша частина салону, бо жоден елемент не піддається таким механічним навантаженням, як сидіння. І, часто, все враження від автомобіля губиться на тлі пошарпаного салону.

Тюнінг салону, а саме сидінь авто може чітко змінити цю ситуацію. Звичайно, в таких питаннях прийнято звертатися до фахівців, але цих послуг чимало, а, враховуючи, що не завжди якість може збігатися з очікуваним, можна спробувати зробити це своїми руками.

Робота вимагатиме зусиль, уваги та посидючості, зате в результаті Ви отримаєте саме той салон, про який мріяли. У статті ми спробуємо описати технологію всього процесу.

Для початку необхідно визначитися з матеріалом.

Для сідень найчастіше використовують шкіру, замшу, алькантару, велюр, автотканини. Також можливі комбінації та вставки, наприклад, зі шкірозамінника. Детальніше з матеріалами Ви можете ознайомитись у наших статтях на сайті та зробити Ваш вибір у каталозі сайту avtotkani.kiev.ua.

Відтінок зазвичай підбирають під колір салону, але можливі будь-які варіанти. Також можна комбінувати забарвлення та матеріали. Наприклад, часто боковини сидінь обшивають шкірозамінником, центри сидінь – перфорованою шкірою. Такий варіант трохи складніший у реалізації, натомість ефект очевидний.

    Відразу кілька порад:
  • При використанні натуральної шкіри елементи чохла зшиваються тільки на машинці зі спеціальними налаштуваннями (для рівних, якісних швів) спеціальною акриловою ниткою. Якщо у Вас немає знайомого фахівця, краще звернутись до ательє. За зшивання сума буде невелика, проте Ви будете впевнені в результаті. Також обов'язково дуже акуратно обрізати всі надлишки матеріалу під швом (для шкіри іноді шви обробляють молотком).
  • Використовуючи шкіру та алькантару, матеріал зазвичай зміцнюють поролоном. Для цього береться поролон на тканинній основі і з вивороту приклеюється до матеріалу. Пензликом на м'яку поверхню рівномірно нанести клей складно, бажано використовувати аерозольний клей – просто розпорошити з балона.
  • Технологія для перетягування сидінь аналогічна і для підголівників, тому краще почати саме з них, щоб потренуватися на невеликих елементах.
    Інструменти:
  • Тонкий маркер
  • гострі ножиці
  • Фен
  • Праска (для велюру та тканини бажано парова)
  • Поролон (5мм, на тканинній основі)
  • Молоток
  • Аерозольний клей у балончику
  • Швейна машинка

Перетяжка сидінь:

Насамперед, необхідно демонтувати сидіння та вийняти їх із салону. Якщо хочете перестрахуватися, заздалегідь проконсультуйтеся зі спеціалістами на СТО щодо нюансів демонтажу крісел саме вашого авто. З болтами нижніх кріплень складнощів бути не повинно, але не забудьте про електричні контакти – підігрів сидінь, елементи керування, а також подушки безпеки (якщо є). Для їхнього демонтажу попередньо зніміть мінусову клему на АКБ.

Знімаємо старий чохол. Зазвичай процес не складний та інтуїтивно зрозумілий. У результаті отримуємо каркас сидіння та старий чохол:

Чохол вивертаємо та акуратно розпарюємо по швах. Кожен елемент ОБОВ'ЯЗКОВО підписуємо. Це і будуть наші лекала, за якими робитимемо викрійки для нових чохлів.

Всі елементи обмірюємо та вираховуємо загальну площу необхідного матеріалу. Для цього до розрахунків накидаємо ще 30% для підстрахування.

Кладемо новий матеріал на чисту рівну поверхню, зверху прикладаємо елемент старого чохла (якщо потрібно притискаємо грузиками) і тонким маркером наносимо штрихами контури елемента. Далі гострими ножицями акуратно вирізаємо елемент:

Тут важливо враховувати особливості матеріалу. Наприклад, для шкіри намагайтеся вибрати ділянки максимально рівні без дефектів. Для алькантари важливо враховувати напрямок ворсу, і при з'єднанні елементів весь ворс має бути в одному напрямку. З велюром та автотканинами простіше, але, якщо важливий малюнок, зверніть на це увагу при розкрої.

Для посилення таких матеріалів, як натуральна шкіра, автошкірозамінник або алькантара використовується поролон. Аерозольним клеєм наносимо рівномірний шар з тильного боку матеріалу та фіксуємо поролон:

Наступний етап – зшивання всіх елементів. Важливо зважити на повний збіг країв сусідніх частин нового чохла аналогічно старому.

Краї під швом розводяться в сторони, підгинаються, обрізається надлишок поролону і відвороти склеюються між собою. Сам шов можна злегка відбити молотком, це надасть більш акуратного та красивого вигляду виробу.

Починати встановлення чохла на сидіння слід зі спинки. Новий чохол поступово розтягується по контуру крісла.

Після остаточної фіксації паровою праскою та чистою ганчіркою прибираємо залишки клею, потертості та пил. Зморшки або нерівності шкіри та шкірозамінника прибираємо феном (акуратно, щоб не перепалити матеріал).

Чохли встановлені, робота зроблена:

У результаті Ви отримуєте повністю змінений салон, що сприятливо позначиться на якості його використання, Вашому комфорті та, що важливо, на ціні автомобіля:

Сподіваємось, що наші рекомендації допоможуть Вам у тюнінгу Вашого салону своїми руками, а в каталогах сайту avtotkani.kiev.ua Ви зможете знайти матеріали саме для Вашого автомобіля.

Удачі!